Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2873841 obálek a 865271 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Opuštěnost a sebeodcizení: [nové přístupy k terapii narcistické poruchy osobnosti]Autor: Asper, Kathrin
Rok: 2009
ISBN: 9788073674533
NKP-CNB: cnb001816149
OCLC Number: (OCoLC)320201176
OKCZID: 110186849
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
ASPER, Kathrin. Opuštěnost a sebeodcizení: [nové přístupy k terapii narcistické poruchy osobnosti]. Vyd. 1. Praha: Portál, 2009. 263 s., [8] s. barev. obr. příl. Spektrum, 61.

Hodnocení: 4.3 / 5 (16 hlasů)


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)
Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)Anotace

 

Opuštěnost - stav, kdy se člověk cítí smutný a osamocený, nezřídka i bez vnějších příčin. Důvodem může být dávná zkušenost z dětství, problémový vztah matky a dítěte. Tato raná opuštěnost pak vede k sebeodcizení a vzniku narcistické poruchy, která se projevuje narušenou láskou k sobě samému, nefunkční sebedůvěrou a zvýšeným úsilím o přizpůsobování se vnějšímu světu. Je nutné najít vhodný terapeutický (zde analytický) přístup, kdy je posilováno klientovo Já a je mu otevřena cesta k bolesti dávného zranění. Curyšská jungovská analytička K. Asper ve své knize objasňuje narcistickou poruchu v její komplexnosti. Výchozím bodem se pro ni staly hlavní symptomy této poruchy - opuštěnost a sebeodcizení. Teoretické výklady prokládá četnými kazuistikami, analytickými interpretacemi pohádek a snů. Na jejich základě ukazuje danou problematiku v kontextu psychoterapeutické praxe i archetypální symboliky.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Martinus
NK Praha
Knihy.ABZ.cz
Srovname.cz
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)