Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2874738 obálek a 865765 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Oskar a růžová paní ; Noemovo dítě ; Pan Ibrahim a květy KoránuAutor: Éric-Emmanuel Schmitt, Denisa Kerschová-Brosseau, Zdenka Kovářová, Éric-Emmanuel Schmitt, Éric-Emmanuel Schmitt, Éric-Emmanuel Schmitt
Rok: 2023
ISBN: 9788074075384
NKP-CNB: cnb003492656
OKCZID: 128949205

Citace (dle ČSN ISO 690):
SCHMITT, Éric-Emmanuel. Oskar a růžová paní: Noemovo dítě ; Pan Ibrahim a květy Koránu. Překlad Denisa KERSCHOVÁ-BROSSEAU, překlad Zdenka KOVÁŘOVÁ. Čtvrté, doplněné vydání. Praha: Garamond, 2022. 254 stran.


Anotace

 

Společné vydání tří působivých příběhů s tématem velkých světových náboženství.Titulní hrdina první novely, desetiletý Oskar, umírá na rakovinu a prožívá v nemocnici svých posledních deset dnů života. Se svou starou ošetřovatelkou Růženkou vede nekončící rozhovor o Bohu a víře. Vážně i s humorem se oba staví k otázkám o smyslu života. Druhá novela vypráví příběh kněze, ukrývajícího za války v katolickém penzionátu židovské děti. Kromě dětí samotných ale zachraňuje i jejich kulturu: tajně shromažďuje kultovní předměty judaismu a zaslouží se o to, že děti neztratí kontakt se svým původem a náboženstvím. Poslední příběh je o přátelství židovského chlapce Moma a starého Araba Ibrahima. Po smrti chlapcova otce ho Ibrahim adoptuje a odjíždějí spolu na prázdninovou cestu do Ibrahimova rodiště, kde Ibrahim umírá a dospívající Momo po něm přebírá jeho koloniál, víru i životní filosofii.

Zdroj anotace: NKPDostupné zdroje

eReading.cz
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)