Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2748728 obálek a 845545 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Je to složitějšíISBN: 9788074701658
OKCZID: 127812154

Citace (dle ČSN ISO 690):
BOYD, danah. Je to složitější: sociální život teenagerů na sociálních sítích. Překlad Lukáš NOVÁK. Vydání první. Praha: Akropolis, 2017. 301 stran.

Hodnocení: 4.5 / 5 (6 hlasů)


Anotace

 

Autorka, americká expertka na komunikační technologie, v knížce popisuje online svět, v němž žijí dnešní teenageři. Tento svět se snaží přiblížit srozumitelně i lidem, kteří mu nerozumějí a mají z něj obavy (např. rodičům, učitelům, politikům).Své argumenty autorka opírá o výsledky vlastního několikaletého výzkumu, který prováděla mezi mládeží pocházející z různých socioekonomických a etnických skupin a z různých částí Spojených států. Popisuje, co teenagerům sociální sítě přinášejí, jak ovlivňují kvalitu jejich života či jak se mění koncept soukromí v online světě dnešních mladých lidí. Zároveň se zabývá mýty, které kolem aktivit teenagerů na sociálních sítích v současnosti panují, a vyvrací řadu negativních stereotypů, jež si společnost v souvislosti s touto problematikou vytvořila.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)