Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2889424 obálek a 872219 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Dvouleté děti v předškolním vzdělávání 2ISBN: 9788074963162
OKCZID: 127745788

Citace (dle ČSN ISO 690):
KROPÁČKOVÁ, Jana. Dvouleté děti v předškolním vzdělávání: od jara do léta. 1. vydání. Praha: Raabe, [2017]. 226 stran. Dobrá školka.


Anotace

 

Komplexní pohled na problematiku vzdělávání dvouletých dětí v předškolních vzdělávacích institucích. Teoretický, legislativní a metodický úvod a řada námětů na tvoření, hru a vzdělávání od jara do léta.Autorky v úvodu popsaly historii institucionální výchovy a péče mimo rodinu u nás, posléze se soustředily na vysvětlení legislativního rámce a na související úpravu Rámcově vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání a Školního vzdělávacího programu. Popsaly přípravu prostředí na příchod dvouletých dětí, včetně okolností zápisu či kritérií pro jejich přijetí, a nezapomněly ani na pedagogicko-psychologická specifika vzdělávání nejmladších dětí. V závěrečné, metodické části pak předkládají řadu nápadů a inspirací na činnosti, které mají respektovat osobnostně orientovaný přístup k dítěti. Návrhy jsou rozděleny dle měsíců od února do září, obsahují ukázky z praxe i doporučenou literaturu.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)