Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3134739 obálek a 946569 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Vokoun, Jaroslav
Rok: 2011
ISBN: 9788087287378
NKP-CNB: cnb002267013
OKCZID: 111151764
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
VOKOUN, Jaroslav. Číst Bibli zase jako Bibli: úvod do teologické interpretace Písma. Praha: Česká biblická společnost, 2011, 238 s. ISBN 978-80-87287-37-8.
Hodnocení:
4.0 / 5
(5 hlasů)
V úvodní, obecně srozumitelné části je čtenář krátkými názornými texty uveden do toho, co znamená číst křesťansky Bibli ve společenství se Vzkříšeným a jeho lidem všech dob. Poté se seznámí se stručně formulovanými pravidly četby Písma ve shodě s jednotlivými křesťanskými konfesemi a vykladačskými školami, a pak se může ponořit hlouběji do problematiky patristicko-středověkého způsobu četby, sledovat proměny výkladu některých biblických míst v dějinách či působení biblických textů na dějiny církve a světa nebo se nechat obohatit způsobem četby Písma očima umělců.
Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz