Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2845936 obálek a 854080 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Všeobecná deklarace lidských práv v povídkách, ilustracích a rozhovorechAutor: Zuzana Noviková, Andrej Novik
ISBN: 9788088268710
NKP-CNB: cnb003470080
OKCZID: 128917857

Citace (dle ČSN ISO 690):
NOVIKOVÁ, Zuzana, ed. a NOVIK, Andrej, ed. Všeobecná deklarace lidských práv v povídkách, ilustracích a rozhovorech. První vydání. Praha: 65. pole, 2022. 200 stran.

Hodnocení: 5.0 / 5 (1 hlasů)


Anotace

 

Kniha povídek, esejů a rozhovorů inspirovaných jednotlivými články základního lidskoprávního dokumentu.Čtrnáct českých spisovatelek a spisovatelů se inspirovalo četbou Všeobecné deklarace lidských práv a dalo vzniknout sbírce třiceti příběhů, která osobitým způsobem odráží všech třicet článků tohoto klíčového dokumentu. Na příběhy navazuje krátké zamyšlení nad budoucností nejen lidských práv. Pestrost textů doplňuje tvorba jednatřiceti ilustrátorek a ilustrátorů, kteří texty doprovázejí. Projekt navíc obsahuje soubor rozhovorů s filozofem Danielem Kroupou, který nabízí hlubší vhled do lidskoprávní problematiky. V závěrečné debatě se spolu s ním nad budoucností lidských práv zamýšlejí také Tomáš Sedláček a Klára Laurenčíková. Rozhovory si čtenáři mohou poslechnout po naskenování QR kódů v knize. Kniha přináší možnost nahlédnout Všeobecnou deklaraci lidských práv z různých perspektiv a vede k zamyšlení, co znamenají lidská práva pro nás samotné.

Zdroj anotace: NKPDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)