Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2919033 obálek a 884060 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Transatlantické vztahy v době krize: hegemonie USA a emancipace Evropy po 11. září 2001



Autor: Hoder, Lukáš
Rok: 2009
ISBN: 9788021050594
NKP-CNB: cnb002086470
OCLC Number: (OCoLC)607528763
OKCZID: 110473365

Citace (dle ČSN ISO 690):
HODER, Lukáš. Transatlantické vztahy v době krize: hegemonie USA a emancipace Evropy po 11. září 2001. 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita, Mezinárodní politologický ústav, 2009. 159 s. Výzkum, sv. č. 5.

Hodnocení: 3.0 / 5 (2 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)



Anotace

 

Kniha Transatlantické vztahy v době krize se zabývá podobou současného mocenského uspořádání mezinárodní politiky, kterému vládnou Spojené státy americké a kde se snaží prosadit i Evropa. Teroristické útoky na New York a Washington 11. září 2001 neoslabily dominantní postavení Ameriky, ale předznamenaly období nového mocenského vyvažování mezi oběma stranami Atlantického oceánu. Kniha ukazuje krizi vztahů mezi USA a evropskými mocnostmi v době vlády amerického prezidenta George W. Bushe a pokouší se charakterizovat transatlantickou roztržku z vícero úhlů. První část knihy ukazuje sílu americké hegemonie nad současným světem a pomocí některých přístupů politických věd popisuje skutečnou moc USA. Druhá část srovnává Ameriku s Evropou a pokouší se najít odpověď na otázku, zda jsou evropské mocnosti schopné se vůči USA emancipovat. Třetí část knihy pak obrázek současných transatlantických vztahů doplňuje o dlouhodobý spor obou stran Atlantiku o tvorbu zahraniční politiky a vliv zájmových skupin na její konkrétní podobu. Tato otázka byla v poslední době spojena především s debatou o vlivu tzv. neokonzervativců na americkou zahraniční politiku.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz



Dostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
NK Praha
Knihy.ABZ.cz
Srovname.cz
Zboží.cz
Můj antikvariát
Databázeknih.cz
Nakladatelství Masarykovy univerzity
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)