Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3004860 obálek a 920234 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Havlík Vlastimil
Rok: 2012
ISBN: 9788021061057
ISBN: 9788021078079
NKP-CNB: cnb002446551
OCLC Number: (OCoLC)837505145
OCLC Number: (ocolc)837505145
OKCZID: 111822016
Vydání: 1st ed.
Citace (dle ČSN ISO 690):
HAVLÍK, Vlastimil a Aneta PINKOVÁ. Populist political parties in East-Central Europe. 1st ed. Brno: Masaryk University, Faculty of Social Studies, International Institute of Political Science, 2012, 307 s. Monographs series, vol. 49. ISBN 978-80-21
Editovaná monografie mapuje populistické politické strany v regionu střední a východní Evropy, resp. v postkomunistických členských zemích Evropské unie. Autoři jednotlivých kapitol vycházejí z typologie populistických stran (exclusively a non-exclusively populist parties) představené v úvodní kapitole knihy. V jednotlivých kapitolách – případových studiích jsou analyzovány vybrané aspekty populistických stran. Přiblížena je jejich historie a vývoj, organizační struktura, ideologická profilace, charakter voličské základy a pozice ve stranickém systému. Publikace navazuje na řadu odborných textů věnovaných populismu nejen ve sledované oblasti, ale i v dalších evropských i neevropských zemích. Jedná se ale o první publikaci systematicky zpracovávající tuto problematiku v daném regionu.
Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz