Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3006202 obálek a 920908 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Mezi karnevalem a snem: shakespearovské souvislosti

Autor: Lukeš, Milan
Rok: 2004
ISBN: 9788070081587
NKP-CNB: cnb001291909
OCLC Number: (OCoLC)56849588
OKCZID: 110017824

Citace (dle ČSN ISO 690):
LUKEŠ, Milan. Mezi karnevalem a snem: shakespearovské souvislosti. Vyd. 1. Praha: Divadelní ústav, 2004. 366 s. Světové divadlo.

Digitální objekty

(dostupné pouze v této knihovně)
(dostupné pouze v této knihovně)

Anotace

Soubor esejů, které vznikaly - s výjimkou několika starších, podstatně přepracovaných - většinou během 90. let, kdy byly publikovány zejména v časopise Svět a divadlo. Titul napovídá základní interpretační klíč, s nímž se podle Lukešova názoru divadlo naší doby přibližuje k Shakespearovi (karnevalový princip, objevně kdysi aktualizovaný Bachtinem, a sen v interpretaci jungovské). Dlouholetá kritická zkušenost spolu s hlubokou znalostí Shakespeara - který je už tak dlouho a zdá se, že nevyčerpatelně, "současníkem" stále nového publika - umožňuje autorovi pohled na současné divadlo skrze dílo, na němž se proměny divadla minulého století i poslední doby projevily s mimořádnou názorností.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz



Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení

TOPlist