Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2998875 obálek a 919460 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Ekumenická teologie: hledání jednoty křesťanských církví

Autor: Neuner, Peter
Rok: 2001
ISBN: 9788070214084
NKP-CNB: cnb001067919
OCLC Number: (OCoLC)51187634
OKCZID: 110091288

Citace (dle ČSN ISO 690):
NEUNER, Peter. Ekumenická teologie: hledání jednoty křesťanských církví. Vyd. 1. Praha: Vyšehrad, 2001. 311 s. Teologie.

Hodnocení: 4.2 / 5 (5 hlasů)

Digitální objekty

(dostupné pouze v této knihovně)
(dostupné pouze v této knihovně)

Anotace

Peter Neuner, Vyšehrad Edice Teologie. Dějiny ekumenického hnutí. Úsilí o jednotu křesťanských církví. Přehledná práce shrnuje výsledky usilování o jednotu křesťanstva. Informuje o jednotlivých křesťanských církvích, o jejich konfesijních zvláštnostech, osvětluje historicky jejich vydělení z celku křesťanstva a konkretizuje snahy o novou jednotu křesťanstva. Na pozadí historického vývoje autor objasňuje různé přístupy k Bibli, učení o svátostech, typy církevní struktury i názory na životní praxi. Přehled výsledků mezicírkevního dialogu je doveden až po naši současnost. Výklad provází bohatá dokumentace.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz



Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení

TOPlist