Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2915320 obálek a 882228 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Počítače ve vyučování přírodovědných předmětů



Autor: Josef Kubeš, Jan Hosnedl, Milena Zdráhalová, Marie Novotná
Rok: 2005
ISBN: 9788072383337
NKP-CNB: cnb001534232
OCLC Number: (OCoLC)85153479
OKCZID: 110004951
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
KUBEŠ, Josef. Počítače ve vyučování přírodovědných předmětů. 1. vyd. Plzeň: Fraus, 2005, 119 s. Moderní pedagogika v teorii a praxi. ISBN 80-7238-333-7.


Anotace

 

Nová kniha z řady pedagogické literatury se věnuje stále aktuálnímu problému využívání počítačů ve vyučování. Z množství současných publikací, zabývajících se touto problematikou, vybočuje především co možná nezávislým a kritickým pohledem. Nejde v ní o to, za každou cenu přesvědčit další učitele, aby nějak výpočetní techniku ve výuce využívali jen proto, aby si mohl úředník udělat další čárku nebo prodejce hardwaru či softwaru zvýšil svůj obrat. Autoři jsou zkušení učitelé, kteří mají mnohaletou praxi ve využívání výpočetní techniky, nejsou ale na jejích dodavatelích v ničem závislí. Mohou si proto dovolit dívat se na počítač a jeho přídavná zařízení skutečně jen jako na jedny z mnoha nástrojů realizace pedagogického procesu a kriticky posuzovat, k čemu se konkrétní technické a programové vybavení hodí hodně, k čemu méně a k čemu vůbec. Knihu lze tedy doporučit zejména velké skupině učitelů, kteří se s výpočetní technikou ve škole teprve nyní začínají seznamovat a rozhodují se zda, jak a k čemu ji využijí ve vlastním vyučování. V knize naleznou osobní zkušenosti a doporučení svých kolegů, kteří měli to štěstí, že se k výpočetní technice dostali dříve, a tuto příležitost úspěšně využili. Tyto zkušenosti a doporučení jsou určeny nikoli k trpnému přebírání, ale k prostudování, zvážení a tvořivému využití. V knize jsou probírány možnosti efektivního využití různých konfigurací a různého množství výpočetní techniky – od jednoho počítače na škole či v učebně až po plně vybavené počítačové učebny, dataprojektory ve třídách apod. V oblasti programového vybavení se autoři samozřejmě nemohou zabývat celou škálou dostupných produktů. Nicméně se snaží uvést obecnější zkušenosti na příkladě alespoň jednoho zástupce každého z obecnějších druhů ve škole využívaných programů. Přitom se zabývají využitím těchto prostředků ve všech fázích výukového procesu – včetně přípravy, vyhodnocování či pomocné administrativy. Z hlediska školních předmětů je obsah knihy soustředěn na přírodovědnou oblast – jednotlivé hlavní kapitoly jsou věnovány matematice, fyzice, chemii a zeměpisu. Hlavní z obecných zkušeností, které autoři v knize předávají, je, že pro každou –i pro „slabou“ či jinak problematickou – konfiguraci technického i programového vybavení existují možnosti, jak ji pro usnadnění práce učitele či zlepšení výukového procesu alespoň částečně využít, jen je třeba zvolit vhodné cesty. A právě tyto cesty autoři pomáhají čtenáři najít.


Dostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Knihy.ABZ.cz
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)