Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2917335 obálek a 883277 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Větrání objektů



Autor: Šenovský, Michail, Prokop, Pavel a Bebčák, Petr
Rok: 2007
ISBN: 9788073850081
NKP-CNB: cnb001786805
OCLC Number: (OCoLC)228779551
OKCZID: 110263859
Vydání: 2., aktualiz. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
ŠENOVSKÝ, Michail. Větrání objektů. 2., aktualiz. vyd. V Ostravě: Sdružení požárního a bezpečnostního inženýrství, 2007. 201 s. SPBI Spektrum. Červená řada, 12.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)



Anotace

 

Větrání budov je zásadní otázkou nejen požární bezpečnosti staveb, ale i požární represe. Na základě těchto skutečností vznikla i tato odborná publikace. Autoři se snažili obsáhnout problematiku větrání budov v co největší šíři, a to předurčilo i její členění. V prvé části nazvané „Teorie větrání“ jsou popsány základy tohoto složitého procesu od vlastností plynů, přes složení a vlastnosti ovzduší, zplodiny hoření a jejich fyzikálně chemické vlastnosti, definice základních pojmů atmosférického vzduchu, aerodynamiku ovzduší, až po základy větrání a to jak přirozeného, tak i nuceného. Druhá část je věnována požární bezpečnosti budov z pohledu jejich větrání. V úvodních definicích požáru a jeho jednotlivých fází se autoři zabývají zařízením pro odvod tepla a kouře a jejich vlivem na požární bezpečnost objektů. Je zde popsán i způsob návrhů zařízení pro odvod tepla a kouře i s praktickými náčrty jednotlivých zařízení. Třetí část je zaměřena na požární represi, resp. na větrání při zásahu jednotek požární ochrany. Výměna plynu je popisována na příkladech jednotlivých schematicky znázorněných objektů. V další části jsou popsány obecné principy větrání vztažené k požáru v objektu a to jak přirozené tak i podtlakové a přetlakové větrání.

Zdroj anotace: SKAT - Souborný katalog



Dostupné zdroje

NK Praha


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)