Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2970412 obálek a 907290 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Život samá pohroma: jak čelit stresu, nemoci a bolesti pomocí moudrosti těla a mysli



Autor: Kabat-Zinn, Jon a Válek, Libor
Rok: 2016
ISBN: 9788075550125
NKP-CNB: cnb002862922
OCLC Number: (OCoLC)972628838
OKCZID: 127559905

Citace (dle ČSN ISO 690):
KABAT-ZINN, Jon. Život samá pohroma: jak čelit stresu, nemoci a bolesti pomocí moudrosti těla a mysli. Vydání první. V Brně: Jan Melvil Publishing, 2016. 616 stran. Pod povrchem.

Hodnocení: 4.2 / 5 (54 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)



Anotace

 

Začněte praktikovat mindfulness a tak zlepšete své zdraví i soustředění, snižte svůj stres a mějte větší radost z každého dne. Profesor Jon Kabat-Zinn vám bude tím nejpovolanějším učitelem.Mindfulness neboli meditace všímavosti se na Západě v posledních letech stala významným fenoménem. Jde o duševní trénink zaměřený na prožívání přítomného okamžiku, což má vědecky prokázaný blahodárný vliv na zdraví a duševní pohodu. Praktikuje ho mnoho známých osobností, mimo jiné Al Gore, Clint Eastwood, Oprah Winfreyová či ragbista Jonny Wilkinson. Mindfulness se objevuje na titulních stranách časopisů, jako je Time, Scientic American nebo Newsweek, firmy Google či Twitter platí svým zaměstnancům meditační lekce. A v neposlední řadě stovky nemocnic po celém světě zavádějí léčebné programy založené na všímavosti.Profesor medicíny Jon Kabat-Zinn je v tomto hnutí klíčovou osobností, neboť právě on prosadil meditaci všímavosti v západní vědě a zdravotní péči, ale také u nejširší veřejnosti. Život samá pohroma je jeho nejdůležitější knihou, a ač vyšla v prvním vydání už před více než pětadvaceti lety, v roce 2013 byla znovu zásadně revidována a doplněna o nejnovější poznatky z výzkumů i z autorovy praxe. Stále tak platí za základní pramen pro všechny, kteří chtějí mindfulness poznat.# V KNIZE SE DOZVÍTE:- Jak se naučit naslouchat svému tělu a lépe pak zvládat své zdravotní potíže včetně chronické bolesti, úzkosti a nespavosti.- O stresech z práce a vztahů, z našich životních rolí nebo z jídla a jak s nimi pracovat, aby nás nevyčerpávaly.- Co dnes věda ví o těsné spojitosti duševního a fyzického zdraví, jak se díky ní můžeme sami uzdravovat a zlepšovat svoji imunitu.- Ucelený, detailní a velmi srozumitelný návod, jak i v domácích podmínkách projít osvědčeným meditačním kurzem MBSR profesora Kabat-Zinna.- Mnoho praktických rad, jak vnést principy všímavosti do svého života, abychom ho dokázali lépe řídit a prožívat.- Kniha je doprovozena zvukovou nahrávkou od českého lektora mindfulness Jaroslava Chýleho, která vám zahájení meditační praxe velmi usnadní (www.zivotpohroma.cz).#O autoroviJON KABAT-ZINN (* 1944) je emeritním profesorem medicíny na Massachusettské univerzitě v USA, v jejíž nemocnici roku 1979 založil Kliniku snižování stresu. Kabat-Zinn zde vyvinul program Snižování stresu pomocí všímavosti (MBSR), který využívá funkční prvky buddhistické meditace a jógy pro léčbu chronického stresu, bolesti, úzkosti a dalších psychosomatických obtíží. Program MBSR dnes využívá přes 720 zdravotnických zařízení po celém světě.Díky profesoru Kabat-Zinnovi dnes mindfulness patří do hlavního proudu západní medicíny, stejné úsilí však investoval i do úspěšné propagace meditace všímavosti u nejširší veřejnosti. Je autorem osmi knih s tématem mindfulness, jež byly přeloženy do 30 jazyků. Osobně vedl výcvik mnoha byznysmenů, olympijských sportovců i osobností veřejného života.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz



Dostupné zdroje

eReading.cz
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz
Antikvariát Avion


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)