Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2926764 obálek a 887722 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Terapeutická komunita



Autor: Kratochvíl, Stanislav
Rok: 1979
NKP-CNB: cnb000144258
OCLC Number: (OCoLC)7170010
OKCZID: 111198425
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
KRATOCHVÍL, Stanislav. Terapeutická komunita. 1. vyd. Praha: Academia, 1979. 122, [1] s.


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné po přihlášení )
Národní digitální knihovna (dostupné po přihlášení )



Anotace

 

K nemocem moderní doby patři psychické poruchy, zvl. neurózy. Narušené rodinné prostredí, nemoci, únava, stressové situace a další negatívni jevy současnosti, to vše působí na psychický vývoj lidského organismu. Jedinec s labilní nervovou soustavou nedostatočné odolává těmto vlivům, utváří si chybné stereotypy v chování, nemá dobré vztahy k lidem, neuspokojivé se zařazuje do společnosti. K odstránění těchto psychických poruch již nestačí farmakologie, je treba hledat účinnější pomoc, a to v terapeutické komunite. Předkládaná studie St. Kratochvíla vznikla na základě dlouhodobé praxe autora s léčením psychických poruch, zvl. neuróz. Autor podrobně popisuje léčebnou metodu terapeutické komunity, jejímž posláním je opravit či změnit chybné stereotypy v chování jedince, přeformovat jeho způsob života, změnit jeho přístup k životu a jeho vztah ke společnosti. Soužití pacientů obojího pohlaví, různého věku, povolání, s rozličnými osobnostními rysy ve skupině se stává modelovou situací pro projevení a korekci maladaptivních postojů a zpusobů chování. Celodenní program včetně pracovní činnosti, kolektivní zábavy, skupinové psychoterapie a jiné formy skupinové aktivity, při nichž pacienti mohou ve vzájemném působení projevit problémy, konflikty a typické způsoby chování ze svého života, umožňují pacientům poznat svůj podíl na vytváření a opakování situací, které je neurotizovaly. Pacienti korigují své nesprávné postoje a mohou si vyzkoušet a nacvičit nové, přiměřenější způsoby reagování. Autor velmi podrobně pojednává o organizaci léčby na psychoterapeutickém oddělení v kroměřížské léčebně a o jejím denním programu. Obšírně charakterizuje léčení v komunitách v Lobči, Sadské, Brně, Varšavě, Raštově, Lipsku a Hirschgartenu.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBU



Dostupné zdroje

Můj antikvariát


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)