Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2914375 obálek a 881714 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Čing, hrdý orel Tádžikistánu



Autor: Kovář Josef
Rok: 1962
NKP-CNB: cnb000473755
OCLC Number: (OCoLC)42095709
OKCZID: 111952588
Vydání: 4., přeprac. vyd., (v SNDK 2. vyd.)

Citace (dle ČSN ISO 690):
KOVÁŘ, Josef. Čing, hrdý orel Tádžikistánu. 4., přeprac. vyd., (v SNDK 2. vyd.). Praha: SNDK, 1962. 227, [4] s. Knihy odvahy a dobrodružství, Sv. 61.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné po přihlášení )
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné po přihlášení )



Anotace

 

Touhu naší mládeže po dobrodružné četbě splňuje druhé vydání této knihy s námětem z historie Velké říjnové socialistické revoluce. Pod horou Kara a pod vysokým Pamírem žije osada Tádžika, pastýře ovcí a koní. Jeho stáda hubí vlci, rysi a divocí horští lupiči basmači. Proti všem je třeba bojovat a střežit majetek pastevní vísky. Mezi pastýři žijí i náruživí sokolníci, cvičitelé loveckých sokolů, ale především orlů. Tádžik a Džoldaš vybírají z hnízd mladé orly, cvičí je a vychovávají z nich poslušné lovecké ptáky. Jejich vesnice je však neustále ohrožována horskými lupiči basmači, kteří kradou za nocí koně a odjíždějí s nimi do svého horského hradu. Při bojích a pátrání po jejich vůdci Šajtanovi dochází k mnoha zlým příhodám. V době, kdy i do tádžické země pronikají myšlenky revoluce, vpadají do střední Asie hordy, placené afghánskými, anglickými a tureckými boháči. Karajci, černí bojovníci pod Pamírem, připojuji se k dělnickým revolucionářům a za pomoci Arifa, syna dělníka z Afghánistánu, vyhánějí ze země nepřátele revoluce i loupeživé basmače. Sokolářské a orlařské oblasti udržují však tradici sokolnictví i v době pilného budování nového života v zemi míru a socialismu. Tádžičti sokolníci vychovávají nové orly a zúčastňují se orlích závodů, které vyhrává nejsilnější orel pod Pamírem, slavný Čing.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBU



Dostupné zdroje

Můj antikvariát


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)