Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2919033 obálek a 884060 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Salambo



Autor: Flaubert Gustave
Rok: 1949
NKP-CNB: cnb000676991
OCLC Number: (OCoLC)85436489
OKCZID: 111770933

Citace (dle ČSN ISO 690):
FLAUBERT, Gustave. Salambo. [Praha]: Československý spisovatel, záv. Máj, 1949. 331, [1] s.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné po přihlášení )
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné po přihlášení )



Anotace

 

Strhující román francouzského realisty (1821-1880) z trojice Balzac, Flaubert, Zola. Dcera karthaginského vojevůdce Hamilkara z konce 3. stol. před naší érou je tu symbolem rychle bohatnoucího azahálčivéhoobchodnického,foinickéhoměsta v sev. Africe v sousedství Tunisu. Městští patricijové bohatnou nejen výnosným obchodem ve Středomoří, ale i vyssáváním otroků a násobícím se vyděračstvím okolních krajů. Věčným honem za ziskykořistíjak ze země,tak z práceotroků a chuďasů. Karthago se octlo po prvé punské válce v bojích s vlastními žoldnéři, sehnanými z celého Středomoří, jimž váhalo platit. Flaubert několikrát naznačuje, jak by bylo postačilospojenívykořisťovaných kmenůa tříd veměstě k svržení nadvlády punských boháčů. Za každé situace si však ví rady typický starověký kapitalista, karthaginský patricij Hamilkar, otrokář a boháč ovládající celé město. Ale již tehdy sezačínáproti jeho válečnépoliticeformovat strana míru, představitelka další společenské třídy města. Vztah autorův k látce je tak realistický (na př. popis Hamilkarova účtování po návratu z válečné výpravy se správci jeho jmění, nebopopiskaždodenníhoživota vevojenském táboře i v rodinách, vylíčení bitevního zápolení, či postižení differenciace tříd ve městě), že F. rázem stanul v čele francouzských prozaiků.

Zdroj anotace: NK ČR



Dostupné zdroje

Můj antikvariát


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)