Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2963929 obálek a 905235 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Liebscher, Adolf

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Liebscher, Adolf
Rok: 1857-1919

Biogr./Hist. údaje: Narozen 11.3.1857 v Praze, zemřel 11.6.1919 v Potštejně. Malíř, ilustrátor, profesor kreslení na Českém vysokém učení technickém v Praze. Autor publikace o národních slovanských krojích.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Adolf Liebscher

Adolf Liebscher (11. března 1857 Praha – 11. června 1919 Potštejn) byl český malíř-figuralista, příslušník generace Národního divadla, jeden z nejpopulárnějších umělců 80. a 90. let 19. století. Bratr malíře Karla Liebschera.V Praze bydlela rodina na Starém městě, V Kolkovně č. 3, dům je dodnes zkrášlen jeho malbami. Vystudoval v Praze českou reálku, po níž navštěvoval tříletý kurs pro učitele kreslení ve Vídni. Upozornil na sebe účastí v soutěži na výzdobu foyeru Národního divadla, v níž dostal druhou cenu a jeho lunety (Melodrama, Operetta, Fraška, Epos, Veselohra, Ballet, Opera a Drama) byly umístěny na chodbě. Poté strávil několik měsíců v Itálii a od roku 1879 byl učitelem kreslení na pražské technice. Vytvořil řadu historických výjevů, krojových studií (Morava a Slovensko), oltářních obrazů i dekorativních maleb, jako například Senoseč (pro Gröbeho vilu v Havlíčkových sadech), Valašská Madonna nebo Žižka před Kutnou Horou. Byl rovněž plodným ilustrátorem – například Vrchlického Sv. Prokopa, Čechova Václava z Michalovic, Ottovy výpravné publikace Čechy nebo Šimáčkova průvodce Hrady a zámky. Mnoho jeho ilustrací uveřejnily i časopisy Zlatá Praha a Světozor. Své práce založil na pečlivém studiu a vyjadřoval je efektní, dramaticky živou kresbou.Spolu s bratrem Karlem vytvořili panoramatický obraz Švédové na Karlově moste, umístěný v petřínském bludišti.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: