Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2612664 obálek a 778628 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Palladio, Andrea

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Palladio, Andrea
Rok: 1508-1580

Biogr./Hist. údaje: Italský architekt.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Andrea Palladio

Andrea Palladio (30. listopadu 1508, Padova – 19. srpna 1580, Maser u Trevisa) byl italský pozdně renesanční architekt a teoretik architektury, často považovaný za nejvlivnější osobnost v historii západní architektury.Narodil se jako Andrea di Pietro della Gondola v Padově v Benátské republice. V Padově se učil kameníkem a když mu bylo 13 let, po pouhých 18 měsících v učení utekl do nedalekého města Vicenza, kde realizoval své nejslavnější stavby – Basilica Palladiana, Teatro Olimpico, Palazzo Chiericati, vilu Villa Capra (La Rotonda).I u nás jsou některé památky stavěny podle jeho stylu, například Klingerovo mauzoleum v Novém Městě pod Smrkem.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: