Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2918734 obálek a 883945 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Tange, Kenzō

Autor: Tange, Kenzō
Rok: 1913-2005

Biogr./Hist. údaje: Japonský architekt.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Kenzō Tange

Kenzó Tange (japonsky 丹下 健三, 4. září 1913, Ósaka - 22. března 2005, Tokyo) byl japonský architekt. Patřil k předním moderním architektům 20. století, spojoval tradiční japonskou architekturu s moderními principy. Během svých studií se soustřeďoval především na urbanismus, což z něho učinilo vhodného kandidáta pro projekty rozsáhlých přestaveb celých měst. Jeho projekty byly realizovány například v Hirošimě (přestavba města po zničení během atomového výbuchu), Tokiu (sportovní zařízení pro Letní olympijské hry 1964), či Skopji (přestavba centra města v brutalistickém stylu po ničivém zemětřesení v roce 1963). Kenzó Tange získal v roce 1987 Pritzkerovu cenu za návrh budovy sídla Americké lékařské asociace.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: